Kontakty – Karpatskonemecký spolok na Slovensku
Karpatskonemecký spolok na Slovensku obrázky


VEDENIE KNS

 

Karpatskonemecký spolok na Slovensku
Lichardova 20
040 01 Košice/ Slowakei
Tel./Fax: 00421-55-622 41 45
E-mail: kdv@kdv.sk

PREDSEDA  KNS:

RNDr. Ondrej Pöss, CSc.

Tel: 00421-2-59207225
Tel/Fax: 00421-55-622 41 45
E-mail: poss@snm.sk , kdv@kdv.sk

PODPREDSEDOVIA KNS:

1. Peter Sorger 
Tel./Fax: 00421-55-466 38 78

E-mail: sorger.peter62@gmail.com

2. Hilda Steinhüblová

E-mail: hsteinhublova@ahphydraulika.sk

REGIÓNY KNS:

 

1. región Bratislava/ Pressburg:

Dom stretávania
Halašova 22
831 03 Bratislava

Predseda regiónu:
Prof. Otto Sobek, CSc.
Tel./Fax: 00421-2-44 25 98 71

E-mail: kdv.bratislava@gmail.com

Miestne skupiny KNS a ich predsedovia:

Miestna skupina NITRA Ingrid STÜMPEL
Miestna skupina BRATISLAVA Rozina STOLÁROVÁ
Miestna skupina DUNAJSKÁ LUŽNÁ Mária SCHWARZOVÁ


2. región Hauerland: 

Dom stretávania

Poštová 350

972 35 Handlová

Dom stretávania

Nám.SNP 159

972 13 Nitrianske Pravno

 Predseda regiónu:
Hilda Steinhüblová

E-mail: hsteinhublova@ahphydraulika.sk

Miestne skupiny KNS a ich predsedovia:

Miestna skupina Vyšehradné
Miestna skupina Krahule Regina LUKÁČOVÁ
Miestna skupina Nitrianske Pravno Alfred ŠVERČÍK
Miestna skupina Jánova Lehota Ida KARÁSKOVÁ
Miestna skupina Kľačno Viliam SOLČÁNY
Miestna skupina Sklené Margita BIELESCHOVÁ
Miestna skupina Handlová Hildegard RADOVSKÁ
Miestna skupina Nová Lehota
Miestna skupina Turček Mária MOLNÁROVÁ
Miestna skupina Horná Štubňa Hilda STEINHÜBLOVÁ
Miestna skupina Žilina Dušan LICHNER
Miestna skupina Tužina Matilda ĎURICOVÁ
Miestna skupina Malinová Edita GROSSOVÁ
Miestna skupina Kremnické Bane
Miestna skupina Kunešov Viliam NEUSCHL
Miestna skupina Kopernica

3. región Horný Spiš

Dom stretávania
Priekopa 1

 060 01 Kežmarok

Predseda regiónu:

Mgr. Mária Recktenwald

E-mail: kdv.oberzips@gmail.com

Miestne skupiny KNS a ich predsedovia:

Miestna skupina POPRAD Františka KOVALČÍKOVÁ
Miestna skupina CHMELNICA Peter RECKTENWALD
Miestna skupina KEŽMAROK Vojtech WAGNER
Miestna skupina SPIŠSKÁ NOVÁ VES Eleonóra HODÁKOVÁ

 

4. región Dolný Spiš

Dom stretávania
Nr. 307

055 64 Mníšek nad Hnilcom

Predseda regiónu:
Erika König
E-mail: erikakoenig@centrum.sk

Miestne skupiny KNS a ich predsedovia:

Miestna skupina Mníšek nAD Hnilcom Gabriela WENZELOVÁ
Miestna skupina Dobšiná Tibor HARMATHA
Miestna skupina Gelnica Gerhardt WEAG
Miestna skupina Smolník Otomar VASILCO
Miestna skupina Smolnícka Huta Darina MIKULOVÁ
Miestna skupina Švedlár Gabriela IVANČOVÁ

 

5. región Bodwatal

Dom stretávania
Štóska 15

044 25 Medzev

Predseda regiónu:
Peter Sorger
Tel./Fax: 00421-55-466 38 78

E-mail: sorger.peter62@gmail.com

Miestne skupiny KNS a ich predsedovia:

Miestna skupina Košice Anna THUROCZYOVÁ
Miestna skupina Medzev Vilma BRÖSTLOVÁ
Miestna skupina Vyšný Medzev Ing.Zoltán TOMASCH
Miestna skupina Štós Gabriel NAGY
Miestna skupina Prešov Miloš SERVÁTKA

 

KULTURKÖRPER DES KDV

ORT GRUPPE ZAHL  LEITER
1.Region- PRESSBURG
Bratislava-Pressburg  ”Singende Omas” 22-30 Rosina Stolár
2.Region-HAUERLAND
Nitr.Pravno- Deutsch Proben “Probner Echo” Maria Solčianská
Sklené-Glaserhau “Sklenianka” 13 Margita Bieleschová
Malinová-Zeche “Zlatava” 17 Elfriede Richter
Kľačno-Gaidel “Die Neutrataler” 25 Ing. Viliam Solčány
Tužina-Schmiedshau
“Schmiedshauer”
32 Hilda Pojezdálová
Horná Štubňa-Oberstuben Singgruppe 18-22 Sklenárová Emília
Horný Turček-Oberturz  ”Turztal” 20-25 Mária Molnárová
Krahule-Blaufuss Frauensinggruppe 7-10 Regina Lukáčová
Kunešov-Kuneschau Frauensinggruppe 10-12 Ing. Viliam Neuschl
Handlová-Krickerhau “Grünwald” 13-16 Anna Bajnerová
3.Region- OBERZIPS
Chmelnica-Hopgarten MARMON 22-33 Katarína Krafčíková
Chmelnica-Hopgarten Kinderchor “LUSK- Lustige Kinder” 28 Mária Recktenwald
Chmelnica-Hopgarten JUGEND 12-16 Marta Krafčíková
4.Region-UNTERZIPS
Švedlár-Schwedler Gemischter Chor 20 Ing. Gabriela Ivančová
Mníšek n.Hnilcom-Einsiedel “Spitzenberg” 20 Ján König
Gelnica-Göllnitz Schlossberg 20+8 Marta Marcineková
Smol.Huta-Schmöll.Hütte Gemischter Chor Amigos/ Die Flippers 15 Darina Mikulová
Smolník-Schmöllnitz FREUNDSCHAFT 25 p.Kohlmajerová
Dobšiná-Dobschau Sängergruppe 19 Evelína Gömöryová
5.Region-BODWATAL
Medzev- Metzenseifen Jugendtanzgruppe “Schadirattam” 18-22 Vilma Bröstlová
Medzev- Metzenseifen “Goldseifen” 30 Vilma Bröstlová
Košice-Kaschau “Nachtigall” 24 Vladislav Klein
Vyšný Medzev- Metzenseifen Hummelchor 17 Darina Ivanová
Medzev- Metzenseifen Mantaken 9 Zavilová Hildegard


©